סדרת סרטוני הנחיה עצמית

?איך מפצחים את המדרש

דורשים את המדרש-אתר סרטוני הנחיה

דרך מעניינת "לפצח" את המדרש, להבין אותו טוב יותר ולעומק היא לבדוק, מה העסיק את חז"ל. מה הניע אותם לכתוב אותו. בכך, אולי, נצליח, לא רק להבין את המדרש, אלא אולי, גם את עצמנו. שכן דרך השאלה מה העסיק את חז"ל, נוכל לשאול את עצמנו, האם גם אנו עסוקים בנושאים דומים כיום? אולי יש לנו מה ללמוד מהמדרש לחיים שלנו כאן ועכשיו?בסרטון שלפניכם ננסה לבדוק, מהו הנושא שהעסיק את חז"ל, ושבעטיו כתבו את המדרש.

?איך מלמדים מדרש? בשביל מה זה טוב

דורשים את המדרש-אתר סרטוני הנחיה

בסרטון שלפניכם נבדוק מהו הערך המוסף בעיסוק במדרשי חז"ל. נציע ונדגים כמה תשובות אפשרויות, ביניהן העשרת השפה של התלמידים, היכרות עם דמויות מופת, ועריכת דיונים ערכיים בכיתה, הנובעים מלימוד המדרש.

איך מלמדים מדרש? יוצאים מאזור הקלישאה

בסרטון שלפניכם נדגים את האפשרות להעמיק את הלמידה בחברותא על ידי חקירת טקסט באמצעות הוספת סימן שאלה בסופו, והפיכתו לבר דיון. בדרך זו אנו מאפשרים את ריבוי הדעות, את המגוון, ואת המחלוקת, שהם לב לבו של הלימוד בחברותא.

איך מלמדים מדרש? - מדרש תמונה

דורשים את המדרש-אתר סרטוני הנחיה

לעתים קרובות אנו מבקשים להמחיש דבר מה באמצעות תמונה, או יצירה. האם בכך אנו הופכים, בהכרח, את היצירה למדרש? מה הופך יצירת אמנות למדרש?

איך לומדים בחברותא? - הקבלות לחיים שלנו

דורשים את המדרש-אתר סרטוני הנחיה

בסרטון "הקבלות לחיים שלנו" אנו רוצים להציע דרך אינטואיטיבית להבנת המדרשים. נחפש הקבלות ואסוציאציות למצבים שאנו מכירים מחיינו, ובכך, נפסע, למעשה, בדרכיהם של חז"ל. לא מעט פעמים חז"ל הסבירו סוגיות עמוקות ומורכבות באמצעות דוגמאות מאירועים והתרחשויות שהכירו בחייהם, והיוו מקור השראה עבורם.

איך לומדים בחברותא? – שאלות שלא כתובות בטקסט

דורשים את המדרש-אתר סרטוני הנחיה

בסרטון "שאלות שלא כתובות בטקסט" ננסה, יחד אתכם, לחשוב מחוץ לקופסא. הטריק הוא להפוך משפט מובן מאליו לשאלה. דרך זו מעוררת מחדש דיון ומחשבה על הכתוב. החכמה היא לשאול שאלות, שהתשובה עליהם איננה נמצאת בגוף הטקסט. שאלות הדורשות העלאת השערות, חשיבת חקר, דמיון ובמילים אחרות – חשיבה מסדר גבוה.

איך מלמדים מדרש? בין פשט לדרש

דורשים את המדרש-אתר סרטוני הנחיה

בסרטון "בין פשט לדרש" נעסוק בשתי גישות פרשניות של הפסוק הכתוב: הפשט גישה המפרשת את הפסוק ועל-פי ההקשר וההיגיון של המילים והמשפט; הדרש, גישה המחפשת משמעויות נסתרות נוספות בתוך הפסוק. בדרך זו נוצרת פרשנות, שמרחיבה מאוד את המשמעות המילולית.

Please reload

מעוניינים לנסות את ספרי הלימוד שלנו?

להזמין פעילות לתלמידים?

או הנחיה לחדר המורים? 

או אולי להצטרף לצוות המנצח של חל"ד? 

אנחנו כאן לכל שאלה!

חפשו אותנו גם ב:

© חל"ד מפעלים חינוכיים (ע"ר)

משרדים ראשיים: המגשימים 20, קרית מטלון, פתח תקווה.

✉ כתובת לדואר: המגשימים 20, פתח תקווה 4934829, תא חלוקה: 7538

☏ טלפון: 03-5231311  |  פקס: 03-5231118

 

  • Google+ Social Icon
  • Facebook Classic
  • YouTube Classic